הזכות הגדולה של עיתון 'כפר חב"ד', הוא היחס המיוחד שזכה לקבל מהרבי מליובאוויטש לאורך השנים. כבר מימי הבראשית שלו, התבטא הרבי באופן נדיר וכתב שהוא מרוצה ביותר מהעיתון.

במהלך השנים ליווה הרבי את העיתון – שלחם ולוחם את מלחמות השם – בהוראות, הנחיות ועידודים שהועברו לעורך הראשי הרב אהרן דב הלפרין. הרבי גם היה מעורב בהשקת המדור "פתגמים קצרים מדא"ח" ואף קבע את שם המדור – שלא השתנה עד עצום היום הזה. בנוסף, הרבי הורה לפתוח בעיתון את המדור "חב"ד בעולם" שמביא את סיפורה של מעצמת השליחות. מדור זה חולל מהפכה עצומה בחשיפת עולם השליחות לציבור הרחב.

עולה על כולנה, הוא המכתב הנדיר והמרגש ששיגר הרבי לרגל הופעת גיליון ה-500 בשנת תשנ"ב.

במכתב, שכולו ברכות ועידודים למערכת העיתון, ביקש הרבי מכל אחד ואחד לעשות ככל שביכולתו להפצת העיתון. המכתב החריג ל'כפר חב"ד', ביטא יותר מכל את הערכתו של הרבי לחשיבות של העיתון.

מאז ועד היום, מלווים הוראתיו של הרבי לעיתון את חברי המערכת. "העובדה שהעיתון הולך ומתפתח, הולך ומתרחב, כבר 42 שנה, זה רק בזכות הברכות של הרבי", אומרים במערכת העיתון.

מאחורי הקלעים: הרבי ועיתון 'כפר חב"ד'

הגהות הרבי לעיתון

בזכות שבועוננו, לראשונה קיבלו שיחותיו של הרבי תהודה כה רבה, כאשר המוני יהודים, בהם רבנים ומנהיגי ציבור, קראו מדי שבוע את הדברים הטריים של הרבי.

קרא עוד »

בדיחה עצובה

ואז הרבי פותח את המגירה שלו, מוציא מתוכו את השבועון 'כפר חב"ד', מדפדף ופותח בעמוד שהכותרת הגדולה שלו היא "בדיחה עצובה", נותן את העיתון לאבא

קרא עוד »

'סיפור אישי' בהוראת הרבי

'סיפור אישי' בהוראת הרבי "לאחר שהכנתי ביום חמישי האחרון את הסיפור שתקראו כאן –  נתקלתי לפתע בהשגחה-פרטית מופלאה, מאותו סוג שנתקלתי בו לא מעט פעמים

קרא עוד »